Yläluokkien yhteystiedot

Lähiosoite:
Kapteeninkatu 1
53600 Lappeenranta

Rehtori: Petri Huovila puh. 040 723 0464
Yläkoulusta vastaava apulaisrehtori: Kati Honkio-Saareks puh. 040 578 8751
Koulusihteeri: Anu Hämäläinen 040 638 6668 (anu.j.hamalainen@lappeenranta.fi)

Oppilaanohjaaja: Sirpa Juvakka 040 828 5671
Oppilaanohjaaja: Tiina Kiviranta 040 098 5659
Laaja-alainen erityisopettaja: Reetta Inkinen 040 016 2560
Laaja-alainen erityisopettaja: Marja Suomalainen 040 643 3895
Opettajat luokat 6-9 (opettajainhuone) puh. 040 1309 202
Sähköposti: etunimi.sukunimi@lappeenranta.fi

Opettajat

Nimi Opetettava aine LO-luokka
Autio Katja (KA) espanja, ranska
Burman Jaana (JB) äidinkieli ja kirjallisuus 9K
Child Christel (CC) englanti
Estus Roberta (ES) terveystieto, uskonto, yhteiskuntaoppi, englanti, historia
Hautaniemi Marjaana IMH) matematiikka, fysiikka, kemia 9B
Heikkinen Mervi (MH) liikunta 8U
Himanen Pasi (PHI) fysiikka, kemia, matematiikka, tietotekniikka 9C
Himanen Terhi THI) biologia, maantieto 8C
Hirvikoski Annukka (AH) äidinkieli ja kirjallisuus 7B
Honkio-Saareks Kati(KHS) fysiikka, kemia, matematiikka
Huopalainen Roosa (RH) matematiikka, fysiikka, kemia, kotitalous 8G
Hyvönen Olga (OHY) englanti
Iitiä Markus (MI) liikunta, terveystieto 9L
Inkinen Reetta (RI) erityisopetus
Juvakka Sirpa (SJ) opinto-ohjaus
Kilpiä Anu (AKI) terveystieto
Kiviranta Tiina (TKI) opinto-ohjaus
Koivusalo Mikko (MKO) uskonto
Kylliäinen Kari (KK) kotitalous 7U
Lampinen Tanja (TL) erityisluokanopettaja 7-9H
Löfman Mirva (ML) äidinkieli ja kirjallisuus, terveystieto, ilmaisutaito 9G
Malja Riitta (RM) englanti, ruotsi 9A
Mathew Samuel (SMA) tekninen työ
Partanen Sanna (SP) englanti, tekstiilityö 7A
Peltomaa Sara (SPE) terveystieto
Piiparinen Tero (TP) uskonto
Piironen Petri (PP) erityisopettaja 7-9J
Pylkkönen Soile (SPY) ruotsi, saksa, terveystieto 8B
Rajala Liisa (LR) ruotsi, venäjä
Rautiainen Mikko (MRA) englanti 6E
Ruokonen Niina (NR) kotitalous
Räsänen Vesa (VRÄ) tekninen työ
Salonen Sanna (SS) uskonto (ortodoksi), venäjä, historia
Sederholm Esa (ES) biologia, maantieto, terveystieto 7K
Sihvo Aki (AS) kuvataide, elämänkatsomustieto 8A
Sihvo Anu (ANS) historia, yhteiskuntaoppi 7G
Soukka Sari (SSO) S2-opetus
Suomalainen Marja (MSU) erityisopetus
Suoraniemi Mika (MSN) liikunta
Suvanen Marjut (MS) espanja
Taipale Antti (AT) musiikki
Taipale Hanna-Maarit (HT) matematiikka, fysiikka, kemia 7D
Tarbutt Gareth (GT) englanti, yhteiskuntaoppi, historia 8K
Tervonen Lauri (LTE) kotitalous
Wolkoff Olga (OW) matematiikka, tietotekniikka 7C

Koulunuorisotyöntekijä

Juha-Pekka Ruokonen puh. 040 660 5131

Liikunnanohjaaja

Anna Virtanen puh. 040 718 4443

Keittiö

Tiina Taalikka puh. 040 512 2314

Vahtimestari

Esa Immonen  puh. 040 357 7216 (vain tekstiviestit)

Oppilashuolto

Terveydenhoitaja:

Sonja Karhu puh. 040 015 7589
sähköposti: sonja.karhu@eksote.fi. Myös wilma käytössä
Terveydenhoitaja on parhaiten tavoitettavissa koululla ma–to ilman ajanvarausta klo 8.00–9.00. Puhelinaika arkisin klo 11.00–11.30  tai sähköpostitse.

Koululääkäri:

Sini Koskinen
Koululääkäriin saa yhteyden terveydenhoitajan kautta

Kuraattori:

Sirke Soini puh. 040 093 5983
Sähköposti: etunimi.sukunimi@eksote.fi. Myös wilma käytössä

Koulupsykologi:

Eeva Varis puh. 040 179 3188
sähköposti: eeva.varis@eksote.fi. Myös wilma käytössä